Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Pro seniory

Tato stránka není určena jenom pro seniory, ale pro všechny, kteří se chtějí na chvíli zastavit, něco si přečíst, chvíli se soustředit (meditovat) anebo se pomodlit.

Zde vám nabízíme několik typů:

Každodenní modlitba on-line

Stačí kliknout na : www.modlitba.net  a máte příležitost rozjímat nad krátkým úryvkem z evangelia a také sami nad sebou.

Denní modlitby

Pokud se chcete pomodlit jakoukoliv denní nebo osobní modlitbu, růženec anebo se něco více dozvědět o některém světci, stačí kliknout na : www.ruzenec.cz/modlitby

Boží milosrdenství

Rozjímat o Božím milosrdenství můžete na stránkách Apoštola Božího milosrdenství : www.apostol.cz

Tajemství světla

Papež Jan Pavel II. doplnil k modlitbě růžence pět nových tajemství a nazval je "tajemství světla".  Všem doporučujeme přečíst si krásné pojednání o těchto tajemstvích na stránkách : www.focolare.cz/maria/tajemstvi_svetla.htm    Kontemplace nad tajemstvím světla by nás měla přivést k uvědomění si, že jsme povoláni přecházet z temnoty ke světlu, žít jako synové světla a přinášet plody: "ovocem světla je vždy dobrota, spravedlnost, a pravda" (Ef 5,9)

Katolické dokumenty

Jistě jste již mnohokrát slyšeli odkaz na některé dokumenty (encykliky), které vydali např. : Pavel VI., Jan XXIII., Jan Pavel II., Benedikt XVI. anebo např. Pius XI., Lev XIII. a pod. Neměli jste však možnost tyto dokumenty (anebo alespoň jejich části) si sami přečíst. V současné době je to již možné, neboť některé z těchto dokumentů si můžete přečíst v češtině na : www.kebrle.cz/katdocs.htm

Odkazy

Křestanský web

http://www.katolik.cz

Víra na internetu

http://www.vira.cz

Česká biskupská konference

http://www.cirkev.cz

Mládež našeho vikariátu

http://mladezzamberk.webnode.cz/
Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2014 - 2018 Římskokatolická farnost Jablonné nad Orlicí